Třetí setkání KMU Most

Opět se máme na co těšit. Třetí setkání moderních učitelů z mostecka proběhne 21.2.2012 na 15. ZŠ v Mostě. Naši hostitelé, kolegové z "patnácté" si pro nás připravili ukázky a povídání o mezinárodních projektech a pochlubí se svou školou. V praktické ukázce se spojíme s kolegyní ze Slovenska. Ta nás provede zajímavým chemických workshopem. Jako host přijede z Prahy Janek Wagner, šéfredaktor serveru www.ceskaskola.cz a poodhalí temná zákoutí legislativy a autorského zákona v souvislosti s tvorbou DUMů. Představíme si i zajímavý nástroj z programátorských dílen Microsoftu. A jako tradičně si vyměníme nové zkušenosti, zážitky a dojmy z uplynulých dvou měsíců.

Těším se na setkání s vámi.

Jarda Šindler

zadní vchod SSŠMEP

Adresa školy

Soukromá střední škola pro marketing
a ekonomiku podnikání, s.r.o.
E.Basse 1142/9
43401 Most

Najdete nás zde

hlavní vchod do školy
 

Vedoucí Klubu Moderních učitelů

Jaroslav Šindler

sindler@sssmep.cz

 

Datum - první setkání klubu

18.10.2011 od 15:00 

 

Hlavní charakteristika činnosti klubu

Inovace, neotřelý přístup a sdílení informací. Tak lze ve zkratce vystihnout hlavní podstatu nové aktivity firmy Microsoft, jako partnera ve vzdělávání.

 

Každý učitel od mateřské, základní až po střední školu, který hledá inspiraci, inovativní postupy, zajímavé nápady a jedinečné triky k obohacení, či podpoře výuky je vítán a může se stát členem Klubu moderních učitelů. Cílem členství v Klubu moderních učitelů je přispět svými zkušenostmi a radami k rozšíření obzorů kolegů. Sdílet vzájemně zkušenosti z využívání technických prostředků, softwaru a didaktických pomůcek. Podat pomocnou ruku, či obohatit kolegy při řešení společných technických potíží.

 

V rámci klubu členové získají možnost vyzkoušet a otestovat novinky na poli softwaru, moderního hardwaru a informační a komunikační techniky. Z jednotlivých sezení si vždy odnesou zajímavé a hodnotné nápady, hotové příklady do výuky, šablony dokumentů, metodické postupy či softwarové produkty.

 

Rámcová témata setkání klubu

  1. Setkání: Windows7, Office2010 a SkyDrive
  2. Setkání: Kinect aneb moderní ovládání počítače
  3. Setkání: EU peníze školám a efektivní tvorba DUM
  4. Setkání: PowerPoint2010 a interaktivní tabule
  5. Setkání: Animovaný školák – odhalte svět animovaného filmu svým žákům
  6. Setkání: Administrátor školy nemusí být otrok – moderní nástroje správy ICT